Konkurs “RECYTATORATOR – Przeczytaj to!”

Konkurs “RECYTATORATOR – Przeczytaj to!”

Po raz kolejny Pałac Młodzieży w Bydgoszczy i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy zapraszają do udziału w konkursie recytatorsko-oratorskim. Głównym celem konkursu jest promowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Wierzymy, że poza kanonem lektur istnieje wiele książek, które odpowiadają gustom młodych czytelników. Zdajemy sobie także sprawę z tego, że zachęta ze strony rówieśników może być bardziej skuteczna, stąd utrzymanie dwuelementowej formy prezentacji. Ideę konkursu najpełniej oddaje jego nazwa: RECYTATORATOR – Przeczytaj to!

W roku 2020 proponujemy literaturę – zarówno polską jak i obcą – poświęconą relacji człowiek-przyroda. Teksty powinny dotyczyć stosunku człowieka do natury, jego relacji ze światem zwierząt, poszanowania przyrody. Jak powiedział George Gordon Noël Byron: Sztuka, chwała i wolność przemijają, a przyroda zawsze jest piękna.

Konkurs jest adresowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych Bydgoszczy oraz powiatów bydgoskiego, nakielskiego i chełmińskiego. W konkursie nie mogą brać udziału ubiegłoroczni laureaci I, II i III miejsca.

Warunki uczestnictwa:

  • w konkursie mogą brać udział 4 osoby z danej placówki – zachęcamy do zorganizowania wewnętrznych eliminacji,
  • każdy uczestnik przygotowuje dwuelementową prezentację:
    1. przemówienie uzasadniające wybór recytowanego fragmentu – czas trwania do 2 min.,
    2. recytacja fragmentu prozy – czas trwania 2 – 3 min.
  • w dniu konkursu należy przedłożyć jury do wglądu recytowany fragment,
  • skan karty zgłoszenia wypełnionej drukowanymi literami (1 uczestnik – 1 karta) należy przesłać do 20 marca 2020 r. na adres: festiwal@palac.bydgoszcz.pl

 

Przesłuchania konkursowe odbędą się 6 kwietnia 2020 r. o godz. 9.30 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminowego czasu swoich prezentacji.

Beata Przybojewska – sekretarz konkursu
tel. 523210081 w. 324

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,139,006