Konkurs “Popisz się talentem” 2021

Konkurs “Popisz się talentem” 2021

Wydawnictwo Nowa Ewa logo

Wydawnictwo Nowa Era zaprasza, uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej, do udziału w konkursie „Popisz się talentem” 2021. Przedmiotem Konkursu jest dopisanie przez Uczestnika kontynuacji do opowieści przygotowanej przez Organizatora. Praca konkursowa powinna zawierać tytuł i liczyć około 500 słów, nie więcej niż 2800 znaków bez spacji. W celu wzięcia udziału w Konkursie należy wypełnić, najpóźniej do dnia 20 kwietnia 2021 roku, formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.nowaera.pl/popiszsietalentem.

Zadania konursowe:

1. „Jest 25 marca 2121 roku. Imieniny obchodzą Cyberiusz, Księżycomir oraz Gigalena…” – tak mógłby się zaczynać serwis informacyjny za sto lat. Jak będzie wtedy wyglądał świat? Czy powstaną nowe, genialne wynalazki? Czy ludzie zamieszkają na obcych planetach? Czy nasza Ziemia będzie wciąż nadawać się do życia? Czy znajdziemy cudowne lekarstwo na choroby i staniemy się lepsi, mądrzejsi, bardziej troskliwi? A może wręcz przeciwnie? Wierzymy, że Twoja wyobraźnia pozwoli odpowiedzieć na choć część z tych pytań!
2. Wyobraź sobie, że stacja JUTRO TV wysyła Cię w przyszłość. Masz za zadanie napisać relację z tego, co tam zastałeś. Dlaczego napisać? Ponieważ kamery i twarde dyski źle znoszą podróż w czasie – tylko tekst pisany jest w stanie ją przetrwać! Do dzieła zatem! Zrelacjonuj, co przeżyłeś w świecie jutra, kogo spotkałeś, w jakich zdarzeniach uczestniczyłeś, co zaobserwowałeś. Koniecznie dodaj także własny komentarz – jak prawdziwy reporter!

Regulamin konkursuzgodę rodzica/opiekuna na udział dziecka w konkursie oraz plakat informacyjny dla uczniów można pobrać na stronie Wydawnictwa Nowa Era – TUTAJ

Źródło: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

26 marca 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,743,114