Konkurs oraz Biennale Grafiki i Rysunku „Sorry Polsko”

Konkurs oraz Biennale Grafiki i Rysunku „Sorry Polsko”

Społeczne Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Małego Księcia w Tarnobrzegu logo

Zapraszamy młodzież w wieku od 16 do 19 roku życia do wzięcia udziału w Biennale Grafiki i Rysunku „Sorry Polsko” dla szkół średnich. Celem Biennale jest przedstawienie prac nawiązujących do tytułu. Ich treść ma odnosić się do ludzkich relacji, ma dotyczyć współżycia społecznego, a także zjawisk i zdarzeń, które uderzają w tolerancję, godność i szacunek do drugiego człowieka.

Organizator – Społeczne Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Małego Księcia w Tarnobrzegu – oczekuje prac o wysokich walorach artystycznych, wykonanych w dowolnej technice graficznej lub rysunkowej. Zgłaszane prace mogą być realizowane w technikach tradycyjnych, jak również wykonane za pomocą programów komputerowych, a także takie, które są rezultatem różnych eksperymentów multimedialnych.

Przeprowadzenie tego konkursu ma pomóc w wyłonieniu najzdolniejszej młodzieży szkolnej i jest formą pomocy w starcie do kariery artystycznej. Organizator oczekuje od młodzieży dzieł będących wynikiem indywidualnych odczuć, przemyśleń i wyborów. Wystawa będzie prezentowała najlepsze prace konkursowe, które należy wysłać do 28.02.2020 roku.

Nagrody:
1 miejsce – 1000 zł
2 miejsce – 700 zł
3 miejsce – 500 zł

Zwycięzca konkursu będzie miał także zapewnioną możliwość indywidualnej wystawy w Galerii Widnokrąg w Sandomierzu.

Regulamin
Zgoda opiekuna
Formularz zgłoszeniowy

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

5,850,841