Konkurs “Kolejowe ABC”

Konkurs “Kolejowe ABC”

Urząd Transportu Kolejowego logo

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza do udziału w konkursie „Kolejowe ABC – Ruszaj po przygodę i zdobądź nagrodę” organizowanego w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”.

Celem konkursu jest m.in. propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

W aplikacji mobilnej „Kolejowe ABC” gracz wybiera się w podróż pociągiem, a po drodze zdobywa różne przedmioty przydatne podczas wyprawy. Aplikacja „Kolejowe ABC” pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z całej Polski w zakresie bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Można ją pobrać z App Store (dla systemu iOS) oraz z Google Play (dla systemu Android).

Gra powstała w ramach projektu Kampania Kolejowe ABC realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Zadaniem uczniów jest zebranie jak największej liczby punktów. Zwycięska klasa wygra edukacyjne miasteczko ruchu drogowego z elementami kolejowymi oraz udział w zajęciach edukacyjnych „Kampanii Kolejowe ABC” z nosorożcem Rogatkiem, dotyczących bezpiecznego korzystania z transportu kolejowego i poruszania się w pobliżu torów, na przejazdach kolejowo-drogowych, peronach i stacjach.

Konkurs trwa od 3 listopada do 17 listopada 2021 r.

Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie internetowej www.kolejoweabc.pl  do 19 listopada 2021 r.

Prace konkursowe należy przesyłać do 17 listopada 2021 r.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Urzędu Transportu Kolejowego.

 

Źródło: kolejoweabc.pl

6 listopada 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

6,037,790