“Konfrontacje” – konkurs fotograficzny

“Konfrontacje” – konkurs fotograficzny

KONFRONTACJE

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zaprasza osoby dorosłe do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Konfrontacje”, inspirowanym dorobkiem Stanisława Droszcza, fotografa dokumentującego życie codzienne miasta oraz jego ważne wydarzenia.

Celem konkursu jest przypomnienie postaci dokumentalisty, przedstawienie miejsc i obiektów uwiecznionych przez Stanisława Droszcza z I poł. XX wieku, ich zestawienie i porównanie ze współczesnym krajobrazem Inowrocławia.

Jeden uczestnik może dostarczyć osobiście lub nadesłać na płycie CD lub DVD na adres organizatora maksymalnie do 2 fotografii do 27 sierpnia br. włącznie (decyduje data stempla pocztowego). Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG i mieć nie mniej niż 12 mln pixeli.

Warunkiem udziału w konkursie jest wykonanie zdjęcia inspirowanego pocztówkami Stanisława Droszcza (ich wykaz znajduje się w załączniku nr 1 do regulaminu), tj. autorskiego ujęcia, współczesnego widoku.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe. Ich prace wraz z innymi, wyłonionymi przez jury, zostaną zaprezentowane we wrześniu na wystawie plenerowej w inowrocławskich Solankach.

Informacje dotyczące konkursu można uzyskać pod numerem telefonu 52 3567701 lub pisząc na adres e-mail: regionalna@bmino.pl

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie Biblioteki www.jan kasprowicz.bmino.pl

Konkurs realizowany w ramach projektu „Fotograficzne konfrontacje ze Stanisławem Droszczem”, dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Aleksandra Nowak
kierownik Czytelni Regionalnej Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646369