Konferencja stratosferyczna NEAR SPACE

Konferencja stratosferyczna NEAR SPACE

20 listopada w Centrum Innowacyjnej Edukacji odbędzie się 6. edycja międzynarodowej konferencji stratosferycznej “NEAR SPACE Conference 2021: Faster and further”. Trwa rejestracja na wydarzenie.

Kosmos staje się coraz ważniejszym aspektem naszego codziennego życia na Ziemi. Nie da się wyobrazić nowoczesnej komunikacji bez satelitów. Nowe leki są opracowywane z wykorzystaniem środowiska mikrograwitacyjnego na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej a plany kolonizacji Księżyca i Marsa oraz pozyskiwania tam surowców nie są już domeną SF, ale częścią opracowanych i wdrożonych strategii badawczych i biznesowych.

Dodatkowo, druga dekada XXI wieku to coraz bardziej intensywny “wyścig kosmiczny”, w który nie są zaangażowane jedynie podmioty państwowe, ale również i rosnąca grupa podmiotów prywatnych. Stwarza to rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie technologii kosmicznych i badań. Jest to szczególnie istotne w przypadku krajów V4+ (członków Grupy Wyszehradzkiej, Bałkanów Zachodnich i Partnerstwa Wschodniego UE), które mają w tym zakresie znaczące osiągnięcia.

Drugim ważnym aspektem współczesnego “wyścigu kosmicznego” jest połączenie naukowego dążenia do odkrywania z podejściem biznesowym. Dlatego głównym celem zamierzonego projektu i konferencji jest zainteresowanie młodych ludzi badaniami i eksploracją bliskiego kosmosu przez naukowców i firmy branży kosmicznej z krajów V4+.

Konferencja odbędzie się w trybie stacjonarnym i online. Rejestrując się na wydarzenie należy wybrać preferowaną formę udziału.

Na konferencję można zarejestrować się za pomocą formularza dostępnego TUTAJ. Program wydarzenia jest dostępny również na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Konferencja jest realizowana dzięki wsparciu finansowemu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

Patronat nad wydarzeniem objęła Polska Agencja Kosmiczna, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego. Patronat medialny: Space.24, Kosmonauta.net oraz We need more space.

15 listopada 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7035129