Konferencja “Otyłość – epidemia XXI wieku. Wsparcie dla ucznia i nauczyciela”

Konferencja “Otyłość – epidemia XXI wieku. Wsparcie dla ucznia i nauczyciela”

logo KPCEN Toruń i województwa kujawsko-pomorskiego

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu wraz z Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu serdecznie zapraszają 17 listopada 2021 r. na konferencję wojewódzką „Otyłość-epidemia XXI wieku”.
Celem konferencji jest kształtowanie postaw prozdrowotnych i podniesienie świadomości społeczeństwa dotyczącej racjonalnego żywienia i chorób dietozależnych oraz ich wpływu na funkcjonowanie organizmu w sferze somatycznej i psychicznej.
Podczas konferencji przekazana zostanie rzetelna wiedza z zakresu żywienia i zdrowego stylu życia, zmiany postaw i nawyków żywieniowych w oparciu o wiarygodne dowody naukowe.
Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące medycznej strony otyłości jako choroby przewlekłej, jej przyczyn, rozpoznania i leczenia.
Co zyskasz:
– wysłuchasz wykładu z zakresu psychicznych i emocjonalnych problemów z jakimi borykają się osoby z otyłością;
– otrzymasz informacje nt. zagadnień związanych z profilaktyką otyłości, aspektów behawioralnych i psychoemocjonalnych otyłości.
Program:
8.30-9.00 Rejestracja uczestników
9.00-9.20 Uroczyste otwarcie konferencji
9.20-10.05 „Otyłość jako choroba przewlekła – przyczyny, rozpoznanie, leczenie” – dr n. med. Paweł Rajewski, prof. Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu
10.05-11.05 „Promocja zdrowego stylu życia – znaczenie prozdrowotnego odżywiania i metodyka jego upowszechniania” – prof. dr hab. Roman Ossowski, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
11.05-12.05 „Talerz zdrowego żywienia – wiem, wybieram, decyduję” – dr Katarzyna Wolnicka i mgr Joanna Jaczewska-Schuetz, Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej
12.10-12.40 Część artystyczna w wykonaniu aktorów Teatru im. Wilama Horzycy
12.40-12.45 Zakończenie konferencji
Konferencja jest bezpłatna. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które zakwalifikują się do udziału zostaną powiadomione mailem i otrzymają link do platformy LiveWebinar, na której transmitowane będą wystąpienia prelegentów.
Zapraszamy!
Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,263,844