Koło Naukowe Historyków “Samochodówki” w gronie laureatów

Koło Naukowe Historyków “Samochodówki” w gronie laureatów

W lutym 2021 roku Koło Naukowe Historyków przystąpiło do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej “Kamienie Pamięci”.

XII edycja projektu realizowana w roku szkolnym 2020/2021 zatytułowana “Bohaterowie opozycji demokratycznej 1981-1983” nawiązuje do 40. rocznicy wydarzeń Sierpnia 80′ i narodzin NSZZ “Solidarność” (co było początkiem naszej drogi do wolności) oraz 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku przez reżim komunistyczny. Celem projektu jest znalezienie bohatera lokalnego, często nieznanego lub zapomnianego i jego upamiętnienie. Uczestnicy wybrali postać Dariusza Jaworskiego. Koordynatorem działań był Dariusz Koziński.

Organizatorzy XII edycji ogólnopolskiego projektu IPN Kamienie Pamięci „Bohaterowie opozycji demokratycznej 1981-1983” informują, że dzięki pozytywnej ocenie nadesłanych projektów prawo do otrzymania dyplomów i statuetek oraz zaproszenie do Warszawy uzyskało 29 drużyn.

Miło nam poinformować, że szkolne Koło Naukowe Historyków Zespołu Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku znalazło się w gronie laureatów tegorocznej edycji. Autorzy zakwalifikowanych projektów wraz z opiekunami zostaną zaproszeni do Warszawy w pierwszych miesiącach roku szkolnego 2021/2022 i wezmą udział w programie podsumowującym realizację zadań.

 

Koło Naukowe Historyków – Projekt Kamienie Pamięci XII edycja

 

Źródło: zss.q4.pl, edukacja.ipn.gov.pl/edu/konkursy-i-projekty/kamienie-pamieci

18 czerwca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

6,052,287