Kokedama – planeta Małego Księcia: e-Warsztaty florystyczne

Kokedama – planeta Małego Księcia: e-Warsztaty florystyczne

Dwór Artusa - logo

Kokedama to forma japońskiej sztuki wywodzącej się od bonzai. W dosłownym tłumaczeniu oznacza kulę mchu. Ulepiona jest z mieszanki ziemi i pokryta mchem, z rosnącą w niej rośliną. Może tworzyć wiszący ogród lub stać na podstawce jak kwiat w naszym domu.

W drugiej połowie lutego Dwór Artusa zaprasza Was na kolejną odsłonę kokedamy. Tym razem przyjrzymy się książce Mały Książę i wartościom, jakie ona niesie. Z żywych materiałów stworzymy własne planety Małego Księcia w formie kokedamy i dowiemy się, jak o nią dbać, aby baobaby nie opanowały całej planety… A baobaby, jak już zapewne wiecie to ziarna straszliwe, kiedy wyrosną zajmą całą planetę.

Zajęcia staną się idealną okazją do spędzenia wspólnego czasu w gronie najbliższych, przy wspólnym tworzeniu własnej niesamowitej planety Małego Księcia!

Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza Google lub pod adresem: aleksandra.strzelec@artus.torun.pl  – w odpowiedzi otrzymacie szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych materiałów i sprzętu. Organizatorzy posługują się platformą Zoom obsługiwaną przez komputery i smartfony.

Zajęcia poprowadzi Aleksandra Strzelec – animatorka i edukatorka kultury, florysta, plastyk i architekt krajobrazu.

Kiedy: 16.02.2021 (wtorek), godz. 17.40
Gdzie: Zoom

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,255,749