Klubowe Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację we Włocławku

17 Maj Klubowe Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację we Włocławku

Urząd Miasta Włocławek logo               

W dniach 14 – 16 maja 2021 roku we Włocławku i jego okolicach odbyły się Klubowe Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację – runda I. Ta jedna z najważniejszych w roku imprez orienteeringowych w kraju organizowana była w tym roku przez Uczniowski Klub Sportowy „Orientuś” i Polski Związek Orientacji Sportowej.

Przez trzy dni ponad czterystu najlepszych biegaczy na orientację, zrzeszonych w działających na terenie całego kraju klubach sportowych, gościło na terenie Miasta i Gminy Włocławek. Trasy biegowe wyznaczone zostały na terenie Włocławka (bieg sprinterski w dniu 14 maja) oraz okolic Jezior Wójtowskich (biegi klasyczne i sztafety w dniach 15 i 16 maja).

 

Organizatorzy przygotowali specjalne trasy. Zostały one podzielone na cztery kategorie: rodzinną, krótką, średnią i długą. Można było je pokonać samodzielnie w ramach indywidualnej aktywności sportowej. Jedyne co było potrzebne to chęci, kompas i mapa.

Zawody odbywały się pod honorowym patronatem Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego oraz Magdaleny Korpolak-Komorowskiej – Wójta Gminy Włocławek.

Partnerami lokalnymi mistrzostw były: Miasto Włocławek, Gmina Włocławek oraz Nadleśnictwo Włocławek.

Źródło: wloclawek.pl

Fot. facebook.com/OrientusLodz/

17 maja 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,613,109