Klub Młodego Programisty – teraz w Twoim domu!

Klub Młodego Programisty – teraz w Twoim domu!

OSE logo

Kluby Młodego Programisty wracają w nowej odsłonie! Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, w których – za darmo! – będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1–6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.

Minęły już prawie dwa miesiące odkąd, w trosce o zdrowie nas wszystkich, trzeba było zawiesić zajęcia w Klubach Młodego Programisty (KMP) oraz zapisy na kolejne cykle.

Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK ogłosiło cykl zajęć #20minutzprogramowaniem.

Ale nie tylko! 16 stacjonarnych Klubów, działających od jesieni 2018 r., specjalnie zostało przeniesionych do sieci – tworząc nową edycję KMP – Kluby Młodego Programisty online.

Ta nowa formuła została przygotowana specjalnie z myślą o dzieciach, które chciałyby zacząć przygodę z programowaniem, a nie miały do tej pory takiej możliwości i których rodzice, czekali na kolejne rekrutacje.

Wystarczy jedno kliknięcie

Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, proponujemy odwiedzić stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnić krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail osoba rejestrująca otrzyma link, dzięki któremu co tydzień przez 10 tygodni, dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie trzeba niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.

Nauka i zabawa – czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że możliwe, przekonało się o tym kilkadziesiąt tysięcy uczestników zajęć organizowanych w Klubach Młodego Programisty. Wiemy, że tęskniliście za warsztatami i że wielu z Was chciałoby tego spróbować – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski – Dlatego przygotowaliśmy Kluby Młodego Programisty w wersji online. Cykl dziesięciu spotkań, gdzie będziemy łączyć naukę i zabawę. Skorzystajcie z tej szansy. Zapiszcie się na zajęcia poprzez stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl. Warto – dodaje.

Zajęcia online ruszają 19 i 20 maja. Cykle będą miały taki sam format, jak zajęcia stacjonarne – każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w 10 zajęciach:

  • klasy 1–3 –  od 19 maja (przez 10 tygodni): w każdy wtorek, w godz. 17.30–18.30.
  • klasy 4–6: w każdą środę od 20 maja (przez 10 tygodni), w godz. 17.30–18.30.

 

Uwaga! Zapisy filmowe zajęć można śledzić na kanale Ministerstwa Cyfryzacji w serwisie YouTube.

Wirtualne roboty

Na stacjonarnych zajęciach dzieci i rodzice pracują z robotami edukacyjnymi, tabletami oraz matami edukacyjnymi. Tym razem nie będzie inaczej! Uczestnicy będą programować offline wirtualnego robota  na wirtualnej macie!

Zajęcia będą odbywały się online, w formie zabawy. Nauka programowania może być niebanalnym sposobem na miłe i owocne spędzenie wolnego czasu.

Źródło: ose.gov.pl

Fot. Pixabay

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie