Klasowy projekt edukacyjny „Lektura na wieszakach” w PSP w Dębołęce

Klasowy projekt edukacyjny „Lektura na wieszakach” w PSP w Dębołęce

Klasowy projekt edukacyjny „Lektura na wieszakach” zrealizowany z uczniami klasy szóstej w Publicznej Szkole Podstawowej w Dębołęce okazał się dobrym pomysłem na utrwalenie wiadomości po omówieniu lektury.

W naszej szkole na wieszakach zawisła książka „Hobbit czyli tam i z powrotem”. Dzieci zostały podzielone na grupy i w ciągu trzech tygodni miały przygotować prace według własnego pomysłu. Ustaliliśmy, że mogą skorzystać z informacji zawartych w Internecie, aby dowiedzieć się jak technicznie wykonać projekt. Natomiast treści miały pochodzić z naszych notatek z lekcji i spostrzeżeń uczniów. Dzieci z dużym zaangażowaniem podeszły do pracy, przygotowały cztery wieszaki. Na lekcji powtórzeniowej zaprezentowały swoje prace i z zaciekawieniem wysłuchały prelekcji koleżanek i kolegów. Następnie wieszaki wywiesiliśmy na szkolnym korytarzu, co wzbudziło duże zainteresowanie społeczności szkolnej.

 

Uważam, że tego typu działanie przynosi wiele korzyści dla uczniów, ponieważ muszą się zaangażować we wspólną pracę, powtarzają zagadnienia z lektury, rozwijają swoją kreatywność oraz integrują się ze sobą, przez co budują koleżeńskie więzi.

Elżbieta Niedziałkowska, Publiczna Szkoła Podstawowa w Dębołęce

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie