Kijów – miasto sprzed wojny

Kijów – miasto sprzed wojny

Kujawsko-Pomorskie Centrum Nauczycieli we Włocławku

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić 14 listopada 2022 r. o godzinie 13-tej do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku na wernisaż wystawy fotograficznej „Kijów miasto sprzed wojny”.

Fotografie, które zostaną zaprezentowane, są zapisem obrazu miasta przedwojennego w rozumieniu: miasta sprzed wojny rozpoczętej 24 lutego 2022 roku w Ukrainie. Tragedia wojenna spowodowała, że fotografie stały się dokumentami czasu, który na naszych oczach odchodzi w przeszłość.

Wystawa prezentuje prace trzech artystów fotografików: Marka Czarneckiego, Jadwigi Czarneckiej oraz Oleny Pryshchepy. Autorzy przedstawiają zbiorowy portret miasta walczącego obecnie o przetrwanie. Różnorodność prac powoduje, że Kijów można oglądać z różnych stron: od szerokiej perspektywy panoram poprzez wyszukiwanie detali architektonicznych aż po emocje pojedynczych osób spacerujących po ulicach swojego Kijowa.

Upamiętniająca czas miniony wystawa jest dedykowana wszystkim mieszkańcom Polski i gościom z Ukrainy. To także memento dla współczesności i przyszłości, w których niespodziewanie można stracić kontrolę nad miejscem zamieszkania i własnym życiem.

Ekspozycję będzie można oglądać do końca grudnia bieżącego roku.

 

 

 

10 listopada 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

5,939,401