Kiermasz Świąteczny WTZ “Biały Domek”

Kiermasz Świąteczny WTZ “Biały Domek”

Jak co roku Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na kiermasz świąteczny prac wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej “Biały Domek”. Wśród przedmiotów znajdą się m.in. oryginalne stroiki, ozdoby choinkowe, kartki okolicznościowe, ceramika, biżuteria. Kiermasz odbędzie się w dniach 5 i 6 grudnia 2018 w godzinach 11.00-18.00 w siedzibie Warsztatu – ul. Toruńska 28 w Bydgoszczy. Wstęp jest wolny.

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy swą działalność prowadzi od 1997 roku. Jest placówką przeznaczoną dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną, dla których w ramach codziennego pobytu prowadzona jest rehabilitacja społeczna oraz zawodowa. Zajęcia w Warsztacie prowadzone są dla 25 uczestników, posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do uczestnictwa w WTZ. Celem prowadzonej terapii jest usprawnianie codziennego funkcjonowania w zakresie społecznym, emocjonalnym i poznawczym uczestników: m.in. zaradności osobistej, porozumiewania się, kontaktów interpersonalnych, umiejętności współżycia i współpracy, samodzielności czy też radzenia sobie w sytuacjach trudnych. W ramach rehabilitacji zawodowej uczestnicy rozwijają podstawowe oraz specjalistyczne umiejętności zawodowe, umożliwiające im późniejsze podjęcie szkolenia czy pracy zarobkowej, np. w zakładzie aktywności zawodowej.

fot. KPCK w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6666292