“Każda kamienica to kawał historii” – fotokonkurs

fotograf

“Każda kamienica to kawał historii” – fotokonkurs

    Fundacja Vladislawia logo           Urząd Miasta Włocławek

“Każda kamienica to kawał historii”, pod takim hasłem Fundacja „Vladislawia”– Operator kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe”, wznawia cykl prezentacji włocławskich kamienic ze Śródmieścia i krótkich informacji, a także ciekawostek o wybranych budynkach. Informacje opracowano na podstawie dokumentacji archiwalnej udostępnionej przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Toruniu – Delegatura we Włocławku, a także wiedzy wieloletniego, byłego pracownika Urzędu Miasta – architekta Wojciecha Bromirskiego.
O ciekawostki związane z budynkami, poproszony został Krzysztof Cieczkiewicz, włocławski przewodnik turystyczny, należący do Oddziału Kujawskiego PTTK. Ze względu na Covid-19, nie będzie spotkań, ale mamy propozycję dla ciekawych poznania 10 wybranych kamienic w Śródmieściu, czyli konkurs fotograficzny.

Co kilka dni na Facebooku kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” będzie publikowana krótka historia i ciekawostki o wskazanym budynku i jego fotografia.

Uczestnicy konkursu proszeni będą o sfotografowanie kamienicy w taki sposób lub taką techniką, która będzie wyróżniała ją pod kątem artystycznym, nowatorskim (np. sfotografowanie przez szyby samochodu, zaparkowanego naprzeciwko lub odbicie budynku w bocznym lusterku samochodu, albo w półcieniu itp.).

Organizatorzy liczą na pomysłowość autorów zdjęć i przesyłanie ich (3-5) pod wskazany adres: fundacja@ksw.wloclawek.pl z dopiskiem „zdjęcie na konkurs – Każda kamienica to kawał historii” .

 

Wyróżnione zdjęcia znajdą się w albumie z kamienicami prezentowanymi w cyklu na zakończenie 2020 roku.

Szczegółowa informacja na temat konkursu opublikowane na stronie kawiarni obywatelskiej . Udział w konkursie jest bezpłatny.

Kamienica konkurs – regulamin

Źródło: rewitalizacja.wloclawek.eu

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6643121