Katalog “Galeria malarstwa i rzeźby polskiej od końca XVIII wieku do początku XXI wieku w Muzeum Okręgowym w Toruniu”

Katalog “Galeria malarstwa i rzeźby polskiej od końca XVIII wieku do początku XXI wieku w Muzeum Okręgowym w Toruniu”

Muzeum Okręgowe w Toruniu prezentuje katalog „Galeria malarstwa i rzeźby polskiej od końca XVIII wieku do początku XXI wieku w Muzeum Okręgowym w Toruniu”, który pod koniec 2018 roku ukazał się w formie bezpłatnego e-booka. Fizycznie będzie on do zdobycia (także bezpłatnie) podczas kilku działań przygotowywanych przez muzeum.

Bogato ilustrowany katalog autorstwa Anny Kroplewskiej-Gajewskiej (starsza kustosz Ratusza Staromiejskiego) prezentuje dzieła malarstwa i rzeźby polskiej znajdujące się w kolekcji Muzeum Okręgowego w Toruniu. Do najznamienitszych artystów, których dzieła pojawiają się w publikacji należą m.in. Jan Matejko, Jacek Malczewski, Julian Fałat, Jacek Chełmoński, Andrzej Wróblewski, Tadeusz Kantor czy Zdzisław Beksiński.

Galeria malarstwa i rzeźby polskiej od końca XVIII wieku do początku XXI wieku w Muzeum Okręgowym w Toruniu. Katalog, oprac. Anna Kroplewska-Gajewska, Toruń 2018, il. kol., ss. 480, ISBN: 978-83-6324-94-3,  cena: bezpłatnie.

Katalog w wersji pdf (do pobrania BEZPŁATNIE) ze strony:

http://www.muzeum.torun.pl/aktualnosc-6-668-galeria_malarstwa_i_rzezby_polskiej_od.html

Wszelkie prawa zastrzeżone. Rozpowszechnianie całości lub fragmentów tej publikacji albo jej kopiowanie w jakiejkolwiek postaci bez pisemnej zgody dysponentów praw autorskich jest zabronione, gdyż powoduje naruszenie ich praw i podlega odpowiedzialności prawnej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie