Karol Wojtyła jako człowiek, papież i mistyk

Karol Wojtyła jako człowiek, papież i mistyk

W środę (13 marca) odbył się trzeci wykład poświęconych patronowi województwa świętemu Janowi Pawłowi II dla młodzieży z naszego regionu, zarazem drugi, który organizujemy na terenie kujawsko-pomorskich szkół. Prelekcji ks. dr hab. Wiesława Kraińskiego wysłuchali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu.

Spotkania z cyklu „Karol Wojtyła jako człowiek, papież i mistyk”, przybliżające postać patrona województwa kujawsko-pomorskiego, świętego Jana Pawła II, skierowane są do młodzieży z regionu Kujaw i Pomorza. Zaplanowano w sumie sześć prelekcji przedstawiających Karola Wojtyłę jako człowieka, papieża i mistyka, które odbędą się w kujawsko-pomorskich szkołach. Organizatorem spotkań jest Urząd Marszałkowski we współpracy z Brodnickim Centrum Caritas.

 – Jako mieszkańcy jedynego regionu na świecie, któremu papież Franciszek powierzył patronat Jana Pawła II, mamy zaszczyt oraz obowiązek ten patronat wyjaśniać. Jest wiele aktualnych wątków, które pozostawił po sobie Ojciec Święty. Zaczynamy od rozmowy na te tematy z młodymi ludźmi, których tak ukochał Jan Paweł II – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Prelekcje podczas środowego spotkania wygłosił ks. dr hab. Wiesław Kraiński, nauczyciel akademicki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, oficjał Sądu Biskupiego w Toruniu.

Następny wykład zaplanowano na 19 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Kościelcu (powiat inowrocławski).

Konferencja inaugurująca tegoroczny cykl spotkań dla młodzieży z regionu poświęconych patronowi województwa świętemu Janowi Pawłowi II odbyła się 19 lutego w Urzędzie Marszałkowskim. Uczestnikami spotkania byli uczniowie z czterech szkół średnich z Torunia.

Prelekcje są kontynuacją działań prowadzonych w ubiegłym roku. W przedsięwzięciu uczestniczyli mieszkańcy regionu, głównie młodzież ze szkół średnich. W całym cyklu wzięło udział blisko 800 osób. Więcej informacji tutaj i tutaj.

 Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Andrzej Goiński – Ubiegłoroczna prelekcja „Karol Wojtyła jako papież” w Urzędzie Marszałkowskim

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie