Już w niedzielę 9. edycja ANWIL Półmaraton Włocławek

Już w niedzielę 9. edycja ANWIL Półmaraton Włocławek

        OSiR Włocławek      Urząd Miasta Włocławek logo       Anwil Grupa Orlen logo

9. ANWIL Półmaraton Włocławek wystartuje w najbliższą niedzielę, 9 października o godzinie 11:00. Start i meta usytuowane są na Stadionie Piłkarsko-Lekkoatletycznym Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Już po raz 9. biegacze z całej Polski wyruszą na ulice naszego miasta i będą rywalizować na trasie długości 21,097 km. Trasa biegu wiedzie ulicami Włocławka, ukazując najciekawsze zakątki miasta. Włocławski półmaraton to nie tylko zawody dla drosłych. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych biegaczach. Dla dzieci przewidziano kilka dystansów biegowych dostosowanych do wieku i umiejętności najmłodszych sportowców. Do biegu głównego jest zgłoszonych ponad 430 dorosłych biegaczy i 500 dzieci.

Organizatorem 9. Anwil Półmaratonu Włocławek jest Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra, współorganizatorami Urząd Miasta Włocławek oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast sponsorem tytularnym wydarzenia jest ANWIL S.A. 9. Anwil Półmaratonu Włocławek jest współfinansowany ze środków Gminy Miasto Włocławek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do Włocławka na największą imprezę biegową w regionie, natomiast kibiców do aktywnego dopingu naszych biegaczy na włocławskich ulicach.

Źródło: wloclawek.eu

Fot. wloclawek.eu

7 październik 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

6,040,446