Jestem – wystawa prac Moniki Szyplik

Jestem – wystawa prac Moniki Szyplik

Wernisaż wystawy Jestem odbędzie się 28 czerwca (czwartek) 2018 r. o godz. 11.00 w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4.

Organizatorem ekspozycji jest Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Prezentowana wystawa zawiera zbiór prac o zróżnicowanej tematyce, które powstawały od 1997 roku. Najstarsze prace wykonane zostały pastelą suchą, pozostałe za pomocą farb akrylowych. Wystawione obrazy dzielą się na formy nowoczesne, płaszczyznowe, z zastosowaniem żywej kolorystyki oraz stonowane, inspirowane stylistyką vintage. Pokazane są także formy o tematyce kobiecej, minimalistyczne, dekorowane elementami biżuteryjnymi.
Poza obrazami na wystawie znajdują się przedmioty dekorowane sztuką decoupage: wianki okolicznościowe oraz naszyjniki z recyklingu.

Monika Szyplik jest samoukiem. Od zawsze przejawiała zainteresowania plastyczne, a od dwudziestu lat maluje. Obecnie zajmuje się też rękodziełem. Jej prace powstają w domowym zaciszu.

Prywatnie jest żoną i mamą dwóch synów przejawiających zamiłowania artystyczne. Jest słuchaczką Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu na profilu terapeuta zajęciowy.

Ekspozycję można oglądać do 24 sierpnia 2018 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

http://www.bptorun.edu.pl/

Oprac.
Wiesława Budrowska
Wydział Informacyjno-Bibliograficzny
Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Fot. grafika Moniki Szyplik

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6640886