“Jacek i Placek na tropie księżyca” – spektakle w 5 miastach, marszałek zaprasza

Fot. Szymon Zdziebło

“Jacek i Placek na tropie księżyca” – spektakle w 5 miastach, marszałek zaprasza

Spektakl teatralny dla całych rodzin to idealny prezent na mikołajki! Szczególnie jeśli jest to familijna opowieść o poszukiwaniu szczęścia, taka jak „Jacek i Placek na tropie księżyca”. Już po raz trzeci marszałek Piotr Całbecki zaprasza mieszkańców naszego województwa do pięciu miast (Brodnica, Włocławek, Bydgoszcz, Inowrocław i Toruń) na inscenizację wyjątkowego rodzinnego spektaklu.  Bilety można wygrać w lokalnych mediach, a wszystkie przedstawienia obejrzy w sumie prawie trzy tysiące osób. W tym roku wyjątkowo, ze względu na remont Centrum Kultury Teatr, spektakl nie odbędzie się w Grudziądzu.

Spektakle mikołajkowe grane dla mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego w pięciu miastach naszego regionu to już coroczna, przedświąteczna tradycja. Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na ciepłą, pogodną i radosną sztukę, która idealnie sprawdzi się jako mikołajkowy prezent dla najmłodszych – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

Spektakl oparty jest na motywach powieści O dwóch takich, co ukradli księżyc Kornela Makuszyńskiego oraz albumu zespołu Lady Pank o tym samym tytule i opowiada o dwóch krnąbrnych braciach bliźniakach, którzy uciekają z domu, by odnaleźć swojego tatę zajętego pilnowaniem księżyca. Ruszają w pełną przygód podróż, podczas której będą musieli stawić czoła różnym przeciwnościom losu. W tej familijnej opowieści o poszukiwaniu szczęścia aktorom towarzyszyć będzie zespół rockowy wykonujący przeboje Lady Pank, m.in. Marchewkowe pole. Spektakl przygotowała wojewódzka instytucja kultury, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu.

Inscenizacje odbędą się:

  • 2 grudnia w Brodnickim Domu Kultury w Brodnicy o godzinie 16.00,
  • 3 grudnia w Centrum Kultury Browar B we Włocławku o godzinie 12.00,
  • 5 grudnia w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy o godzinie 18.30,
  • 6 grudnia w Kujawskim Centrum Kultury w Inowrocławiu o godzinie 18.00,
  • 10 grudnia w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu o godzinie 16.00.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Fot. „Jacek i Placek na tropie księżyca”, Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6665482