Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!

Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!

Dyrekcja Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus serdecznie zapraszają w dniach 15.10.2017 – 22.10.2017 do udziału w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski 2017 pt.: “Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”.

PATRONAT HONOROWY:

Minister Edukacji Narodowej
Wojewoda Kujawsko-Pomorski
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty

PATRONAT MEDIALNY:

“Gazeta Pomorska”

Celem akcji jest:

  • kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób niepełnosprawnych wzrokowo;
  • zwiększenie integracji osób niewidomych ze środowiskiem społecznym i poprawienie ich funkcjonowania w tym środowisku;
  • przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku, zauważenie ich problemów;
  • zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych wzrokowo;
  • włączenie w obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski jak najszerszej grupy przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, samorządów i innych organizacji z terenu całej Polski.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przyłączenie się do akcji “Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” poprzez przeprowadzenie w swojej placówce zajęć z dziećmi i młodzieżą (np. pogadanek, apelu, lekcji wychowawczych, prezentacji itp.) na temat potrzeb i możliwości osób niewidomych i słabowidzących lub poprzez udział w wydarzeniach zaproponowanych w programie przygotowanym przez organizatora. Potwierdzenie uczestnictwa w akcji sprawozdaniem (formularz sprawozdania na stronie organizatora), pozwoli Państwa placówce uzyskać certyfikat “SZKOŁY PRZYJAZNEJ OSOBOM NIEWIDOMYM”.

Prosimy o przesyłanie sprawozdań do 31 października 2017 r. na adres e-mail: soswnr1@braille.bydgoszcz.pl

Lista szkół, które nadeślą sprawozdania i otrzymają certyfikat zostanie zamieszczona na stronie internetowej Ośrodka Braille’a. Uroczyste wręczenie wyróżnień nastąpi na początku grudnia 2017 roku.

Program (a w nim między innymi projekcje filmowe w Koszalinie, Sopocie, Gdańsku, Olsztynie, Toruniu i Bydgoszczy) oraz propozycje materiałów do wykorzystania na zajęciach w Międzynarodowym Dniu Białej Laski są dostępne na stronie: www.braille.bydgoszcz.pl.

Do pobrania: Plakat MDBL 2017

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie