IX Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

IX Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

IX Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

Klub IWSZ logo

 

Do 19 października 2020 r. organizator czeka na zgłoszenia młodzieży do IX Przeglądu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Celem przeglądu jest:

  • Uczczenie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz uczczenie patrona roku 2020 – hetmana Stanisława Żółkiewskiego w 400. rocznicę śmierci;
  • Inspirowanie do pielęgnowania patriotyzmu tradycji wojskowych;
  • Ukazanie roli wojska w historii Polski;
  • Popularyzacja polskiej pieśni patriotycznej;
  • Prezentacja dorobku artystycznego szkół i ośrodków kultury;
  • Promocja utalentowanych wykonawców.

 

Przegląd odbędzie się 24.10.2020 r. w Klubie IWspSZ przy ul. Sułkowskiego 52 a, o godz. 10.00 (rozśpiewanie od godz. 9.00). W każdej kategorii wyłoniony zostanie laureat. Ponadto, decyzją jury, zostaną przyznane wyróżnienia. Laureaci przeglądu i osoby wytypowane przez jury, zostaną zaproszone do występu podczas koncertu w Kinoteatrze Klubu IWspSZ z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Termin koncertu zostanie podany na przeglądzie.

Jury będzie oceniać wykonawców według następujących kryteriów: dobór repertuaru, muzykalność, interpretacja i współbrzmienie, technika wokalna, wartości wychowawcze, ogólny wyraz artystyczny.

Uczestnicy wystąpią w 2 kategoriach wiekowych: młodzież w wieku 13-15 lat – reprezentanci szkół podstawowych i ośrodków kultury oraz młodzież w wieku 16-20 lat – reprezentanci szkół średnich i ośrodków kultury. Przegląd odbędzie się w 2 kategoriach wykonawczych: solistów, duetów i zespołów wokalnych. Zespół wokalny może liczyć maksymalnie 6 osób.

Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie czytelnie wypełnionej karty zgłoszenia na e-mail, fax lub adres sekretariatu przeglądu.

Każdy wykonawca prezentuje 2 utwory: pieśń patriotyczną i piosenkę żołnierską, w czasie nieprzekraczającym 8 minut. Uczestnicy przyjeżdżają z własnym podkładem muzycznym zarejestrowanym na płytach CD lub pamięci przenośnej pendrive w formacie audio lub mp3. Wgrywanie głosów i chórków jest niedozwolone. Solistom i zespołom wokalnym może towarzyszyć akompaniator lub zespół muzyczny (do 3 muzyków). Koszty przyjazdu i pobytu pokrywają uczestnicy. Kolejność występów ustalona przez organizatora jest ostateczna i nie podlega zmianie. Organizatorzy zapewniają aparaturę nagłaśniającą, obsługę sceny, pianino.

Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej Klubu IWspSZ.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6666354