IV edycja konferencji „Matematykę można polubić”

Warsztaty p. dr hab. Małgorzata Makiewicz

29 Lis IV edycja konferencji „Matematykę można polubić”

„Matematykę można polubić” to tytuł IV edycji konferencji, która 22 listopada br. odbyła się w KPCEN we Włocławku. Głównym tematem wydarzenia było kreatywne podejście do organizacji edukacji matematycznej dzieci i uczniów.

Znaczenie wyobraźni zarówno w edukacji matematycznej, jak i w codziennym życiu przedstawiła w swoim interaktywnym wykładzie p. dr hab. Małgorzata Makiewicz – profesor Uniwersytetu Szczecińskiego. O roli doświadczania w procesie rozumienia mówiła p. Joanna Wójcik – pedagog poradni psychologiczno-pedagogicznej. Efektywne sposoby pracy z uczniami podczas lekcji matematyki zaprezentowała p. Bogusława Stuczyńska – nauczyciel matematyki, doradca metodyczny. Mateusz Gałecki – nauczyciel matematyki z liceum ogólnokształcącego – podczas swojego wystąpienia pokazał, że w nauce tak poważnego przedmiotu, jakim jest matematyka, jest miejsce na humor i wykorzystanie memów.

Uzupełnieniem części wykładowej były warsztaty: „Techniki rozwijania wyobraźni matematycznej” oraz „Mnożę i dzielę, sprawnie liczę. Gry i zabawy rozwijające umiejętności matematyczne dzieci w wieku szkolnym”.

Zdjęcie gł.: Warsztaty p. dr hab. Małgorzata MakiewiczLiczba odwiedzin:

2,621,565