Interwencja kryzysowa w szkole

14 Cze Interwencja kryzysowa w szkole

6 czerwca 2019 roku w sali konferencyjnej Kujawsko–Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyło się szkolenie dotyczące interwencji kryzysowej w szkole.

Inspiracją do podjęcia takich działań były wydarzenia minionych miesięcy w polskich szkołach. Zajęcia poprowadził Tomasz Bilicki – certyfikowany interwent kryzysowy (University of Meryland), terapeuta, koordynator Centrum Interwencji Kryzysowej dla Młodzieży Fundacji Innopolis w Łodzi.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników. Pojawiło się wiele pytań, na które odpowiadał prowadzący zajęcia.

Straż Miejską w Bydgoszczy reprezentował Zbigniew Białkowski, starszy Inspektor ds. Koordynacji Programów Prewencyjnych – Referat Profilaktyki i Prewencji.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał komplet materiałów, który zawierał między innymi plakat dotyczący wybranych procedur postępowania wobec nieletnich uczniów w szkole.

Mamy nadzieję, że nauczyciele zainspirowani zajęciami będą odpowiednio i skutecznie udzielali pierwszej pomocy psychologicznej w sytuacjach kryzysu.

Oprac. M. Chylebrant-Karolak
Fot. G. Nazaruk

Zdjęcie gł.: Uczestnicy konferencjiLiczba odwiedzin:

3,054,278