„Instrumenty aktywności ucznia zdolnego” – podsumowanie spotkania

„Instrumenty aktywności ucznia zdolnego” – podsumowanie spotkania

Za nami pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty metodyczne z cyklu „Instrumenty aktywności ucznia zdolnego”. Spotkanie, które adresowane było do nauczycieli języka polskiego, odbyło się 27 listopada 2017 r. o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

Celem wydarzenia było wzbogacenie wiedzy i umiejętności nauczycieli z zakresu pracy z uczniem zdolnym, a także zainspirowanie ich do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Najważniejszym punktem programu były warsztaty z zakresu nauki języka polskiego „Praca z uczniem zdolnym w szkole podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej”. Poprowadziły je panie Anna Nakielska-Kowalska i Małgorzata Acalska (doradcy metodyczni w zakresie języka polskiego w MOEN). Ekspertki zaprezentowały, w jaki sposób profesjonalnie, swobodnie, efektownie i rozwojowo można pracować z uczniem, od jego najmłodszych lat aż do ukończenia przez niego szkoły średniej. Prowadzące omówiły również, jak można przybliżyć uczniom wiedzę z zakresu języka polskiego oraz jak zachęcić podopiecznych do jej poszerzania. Na spotkanie przybyło 20 pedagogów.

Warsztaty metodyczne z cyklu „Instrumenty aktywności ucznia zdolnego” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6640855