Instrukcja Obsługi Sztuki: Przestrzeń PENTAPOLIS (12 marca)

Instrukcja Obsługi Sztuki | Przestrzeń PENTAPOLIS

04 marzec Instrukcja Obsługi Sztuki: Przestrzeń PENTAPOLIS (12 marca)

Centrum Kultury Dwór Artusa

W ramach kolejnego odcinka Instrukcji Obsługi Sztuki spotykamy się z piątką artystów – pedagogów akademickich z Wydziału Sztuk Pięknych UMK: Justyną Grzebieniowską, Iwoną Szpak-Pawłowską, Anną Wójcicką, Anną Wysocką i Piotrem Zaporowiczem, którzy na wspólnej wystawie w Galerii Dom Muz prezentują swoje prace pod tytułem „Przestrzeń Pentapolis”.

Wyznacznikiem kondycji sztuki współczesnej jest zanik definicji oraz w efekcie granic pomiędzy poszczególnymi dyscyplinami. Potwierdzeniem tej sytuacji jest fakt, że Twórcy jako pracownicy Katedry Malarstwa Wydziału Sztuk Pięknych UMK z nieskrępowaną wolnością korzystają z wachlarza możliwości, jaki oferuje sztuka. Wychodząc także poza granice malarstwa, wyraziście współtworzą definicję przestrzeni. Proces ten jest bowiem otwarty, nie tylko w koncepcjach naukowo-filozoficznych, ale i w próbach jej określenia w kontekście sztuki.

Artyści koncentrują się na rozumieniu i odczuwaniu przestrzeni, stąd tytuł ekspozycji. Istotą wystawy są wewnętrzne przestrzenie, równie wieloaspektowe jak przestrzeń zewnętrzna. Ich cechą wspólną jest abstrakcyjność i nienamacalność, istnienie w sferze wyobraźni i pojęć. Tworząc, artyści nieustannie podtrzymują dialog ich przestrzeni wewnętrznych z tą zewnętrzną, nadając mu różne oblicza. Te korelacje uobecniają się w dziełach.

Zapraszamy Państwa do zwiedzania wystawy Przestrzeń Pentapolis w Galerii Domu Muz przy ul. Podmurnej 1/3 w Toruniu od 13 marca do 10 kwietnia 2021, od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-19:00. Wystawę może zwiedzać maksymalnie 5 osób jednocześnie, przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego (dezynfekcja i maseczki).

Kiedy: 12.03.2021 (piątek), godz. 18:00
Gdzie: Facebook i YouTube Dworu Artusa

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,833,846