Impro sobota z Artusem

The Fraltons, fot. Alicja Trojnar

Impro sobota z Artusem

Dwór Artusa - logo

W ramach cyklu Impro w Artusie – na YouTubie – zostanie udostępniony spektakl z ubiegłorocznego JO – International Improv Festival, kiedy to na deskach Dworu Artusa zagościł francuski kwartet The Fraltons.

Spektakle teatru improwizacji mają to do siebie, że każde przedstawienie to jednocześnie premiera i ostatnie granie. Nie ma przygotowanego scenariusza, wszystko jest tworzone na żywo. Stąd jest to sztuka ulotna. Co nam zatem pozostaje w trudnych czasach kwarantanny? Sięgnięcie po nagrania i ożywienie magii dawnych sztuk!

Kwartet The Fraltons tworzą Cédric Marschal, Morgan Mansouri, Dan Seyfried i Gael Doorneweerd-Perry. Ich umiejętność opowiadania historii bez słów jest wręcz niezwykła – a przypominamy, że oni to improwizują! Rozumieją się w lot, tworząc nieprawdopodobnie lekką komedię, w której fizyczność aktorów stanowi główny środek komunikacji i humoru. Stylem, w którym swoje historie tworzą Fraltonsi, jest niemy western. Znacie na pewno braci Daltonów z opowieści o Lucky Luke’u. Na scenie zobaczycie zatem czterech bliźniaczo do nich podobnych rabusiów, tyle że z francuskim sznytem. Zanurzcie się w świecie ich komedii, a nie uwierzycie, że nie mieli tego wcześniej przygotowanego!

Fot. Alicja Trojnar (źródło: Dwór Artusa w Toruniu)

Kiedy: 04.04.2020 (sobota), godz. 18.30
Gdzie: YouTube Dworu Artusa

Toss a coin to Artus & Artists – Jeśli chcielibyście w tym trudnym okresie kwarantanny wesprzeć Dwór Artusa w dalszych działaniach oraz artystów, którym będziemy starali się pomagać, wystarczy kliknąć KUP BILET i nabyć cegiełkę. Tak wiele, za tak niewiele, bo cała przyjemność po naszej i Waszej stronie!

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,852,861