Imaginacje – wystawa prac plastycznych Szkoły Podstawowej w Turznie

Imaginacje – wystawa prac plastycznych Szkoły Podstawowej w Turznie

                                                                                   Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu          

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu oraz Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Turznie zapraszają na wystawę prac plastycznych wychowanków tej szkoły. Wystawa będzie czynna od 9 do 29 stycznia 2019 r. w sali wystawowej Biblioteki.

Na wystawie zaprezentowane są prace plastyczne uczniów Szkoły Podstawowej w Turznie. Autorami prac są Zuzanna Kurkowska z klasy II oraz Oskar Oprządek z klasy V. Prace przedstawiają m. in.: martwą naturę, pejzaże, zwierzęta, motywy roślinne i postaci bajkowe. Wykonane zostały farbami na podobraziach, na desce, pastelami, ołówkiem oraz w technice linorytu.

Przedstawione zostaną również prace absolwentki szkoły, Urszuli Gawrych, obecnie studentki I roku Wydziału Sztuk Pięknych UMK na kierunku Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna. Zobaczyć będzie można jej prace przedstawiające martwą naturę, pejzaże, motywy roślinne wykonane farbami akrylowymi, pastelami olejnymi, tuszem i węglem, w technice litografii. Prace wykonane zostały na tekturze, brystolu, podobraziach. Na wystawie znajdują się również zdjęcia wykonane m. in. techniką fotografii otworkowej i chemigrafii, plakaty oraz ręcznie wykonane i zdobione obwoluty książek.

Inicjatorką wystawy jest pani Anna Cenkała, nauczyciel bibliotekarz Szkoły Podstawowej w Turznie.

Wystawę można od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-19.00, w soboty w godz. 10.00-15.00. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie http://www.bptorun.edu.pl/

Fot. główna: praca Zuzanny Kurkowskiej

Oprac.
Agnieszka Miranowska
Wydział Udostępniania Zbiorów
Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Prace uczniów SP w Turznie

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,139,222