II Rajd Rowerowy Topienia Marzanny

II Rajd Rowerowy Topienia Marzanny

Urząd Miasta Włocławek logo

Rajd odbędzie się 18 marca 2023 r., a trasa powiedzie ponownie do miejscowości Polówka, by tam dokonać starosłowiańskiego obrzędu i w nurtach Zgłowiączki pożegnać Marzanny symbolizujące zimę, zgodnie z wierzeniami ludowymi pobudzić przyrodę do życia, a więc przywitać Wiosnę.

Trasa wycieczki prowadzić będzie przez Wieniec Zdrój, Wieniec, Polówkę, Stary Brześć, Smólsk, os. Michelin, os. Kazimierza Wielkiego, do przystani przy ul. Płockiej.

Wszystkich chętnych ze sprawnymi rowerami zachęcamy do wzięcia udziału. Trasa wycieczki będzie liczyć ok. 36 km i nie będzie wymagająca. Prowadzić będzie po dobrych, asfaltowych drogach i ścieżkach rowerowych.

Wzorem pierwszej edycji zachęcamy również chętnych do stworzenia własnej Marzanny.

Wpisowe nie uległo zmianie i wynosi 15 zł od osoby dorosłej oraz 10 zł od dziecka do lat 18 oraz emerytów i rencistów po okazaniu legitymacji. Przy zapisywaniu się należy podać imię i nazwisko, a w przypadku ulgi okazać się ważną legitymacją upoważniającą do zniżki.

Telefon kontaktowy 54 411 27 57 (zapisy tylko osobiście). W ramach imprezy zapewnione są: ubezpieczenie, obsługa medyczna, posiłek turystyczny na ognisku, znaczek okolicznościowy, a także dobry humor i fajne towarzystwo.

Start w sobotę, 18 marca o godzinie 10:00 ze stadionu Przylesie na włocławskim Zazamczu. Zakończenie planowane na godz. 15:30 na Przystani na Zalewie Włocławskim przy ul. Płockiej 187 wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Wycieczka rowerowa odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, prosimy o dostosowanie stroju do pogody. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu.

Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

 

Źródło: wloclawek.eu

16 marca 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

6,138,993