I Ty możesz mieć #MuzeumWDomu

ramy obrazów

I Ty możesz mieć #MuzeumWDomu

Kryzys związany z pandemią pokazuje nam, jak żyć online. Dziś internet otwiera się na kulturę szeroko rozumianą, czyniąc ją łatwiejszą i szybszą. Sprzyja powstawaniu nowych form ekspresji oraz służy rozpowszechnianiu wiedzy. To duże wyzwanie dla instytucji kulturalnych, jakimi są muzea. Włocławskie muzeum proponuje i zachęca zainteresowane osoby do udziału w akcji #MuzeumWdomu.

Śledząc muzealną stronę internetową oraz portale społecznościowe, będzie można dowiedzieć się nieco więcej o sztuce, historii, etnografii i rzemiosłach oraz wziąć udział w wirtualnych ćwiczeniach i zabawach.

Na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych publikowane będą materiały w formie wirtualnych spacerów, filmów, zdjęć, tekstów oraz quizów i ćwiczeń plastycznych dla różnych grup odbiorców. Między innymi na www.muzeum.wloclawek.pl w zakładce „Aktualności” będzie codziennie prezentowany OBIEKT DNIA – zabytek niezwykły o ciekawej historii. Również codziennie, ale na Facebooku będzie publikowana FOTOGRAFIA DNIA – unikalne zdjęcie dawnego Włocławka.

Ponadto na stronie muzeum polecamy:

w zakładce „Zbiory– katalog online, w którym znajduje się wiele niezwykłych dzieł,
w zakładce „Sklep” – możliwość zakupu pamiątek i wydawnictw muzealnych.

Zachęcamy także do odwiedzania muzeum na YouTube oraz Facebookʹu.

Tymczasem #zostańwdomu!

Źródło : muzeum.wloclawek.pl

Fot. Pixabay

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

5,852,701