Historia komiksu: wykład on-line

Okładki komiksów

Historia komiksu: wykład on-line

W czwartek, 14 maja, zachęcamy do wysłuchania wykładu, który będzie transmitowany na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej: www.facebook.com/ksiaznicakopernikanska.

O historii komiksu – amerykańskiego, europejskiego, japońskiego i polskiego – opowie dr hab. Arkadiusz Wagner z Instytutu Badań Informacji i Komunikacji UMK. Początek transmisji o godz. 18.00.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/543755216569723/

Prof. Arkadiusz Wagner jest członkiem kilku towarzystw i stowarzyszeń naukowych oraz bibliofilskich, w tym Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Internationale Gutenberg-Gesellschaft w Moguncji, Towarzystwa Naukowego w Toruniu, Arbeitskreis für die Erfassung, Erschließung und Erhaltung historischer Bucheinbände działającego przy Staatsbibliothek w Berlinie, a także Wielkopolskiego Towarzystwa Przyjaciół Książki.

W trzecim pokoleniu kontynuuje tradycję kolekcjonerską, w tym zwłaszcza bibliofilską, zapoczątkowaną działalnością Feliksa Wagnera i rozwiniętą przez ojca, Ryszarda Wagnera. Kolekcja prof. Arkadiusza Wagnera obejmuje głównie ryciny europejskie i polskie XV-XVIII wieku (kilkaset dzieł), a w mniejszym stopniu również grafiki późniejsze, ekslibrisy polskie i europejskie XVI-XXI wieku (około 30 tysięcy dzieł), a także rysunki europejskie i polskie XVI-XVIII wieku (kilkanaście dzieł). Ważną częścią kolekcji są stare druki, a w niewielkim zakresie też woluminy późniejsze, odznaczające się cennymi oprawami oraz znakami własnościowymi (ekslibrisy, superekslibrisy). Poza tym gromadzi dzieła nowożytnej snycerki i rzemiosła artystycznego, w tym zwłaszcza wyroby metalowe i meble.

Fot. Pixabay

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie