Gry i kolorowanki dla małych pacjentów oddziałów psychiatrycznych

Paczki z darami

10 Cze Gry i kolorowanki dla małych pacjentów oddziałów psychiatrycznych

Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego przeprowadzili zbiórkę darów rzeczowych na rzecz dzieci i młodzieży przebywających na oddziałach psychiatrycznych placówek medycznych zarządzanych przez samorząd województwa. Wsparcie trafiło do podopiecznych oddziałów działających przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu, Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. dr J. Bednarza w Świeciu oraz Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu.

Akcję zorganizowano w trosce o to, by mali pacjenci przybywający w szpitalach na wielomiesięcznym leczeniu mieli możliwość cieszyć się w pełni Dniem Dziecka. Wśród zebranych darów znalazły się między innymi gry planszowe i komputerowe, puzzle, książki, wycinanki i kolorowanki oraz przybory szkolne i materiały do zajęć kreatywnych.

Wsparcie trafiło do podopiecznych dwóch oddziałów działających przy Wojewódzkim Szpitalu zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu – Oddziału Dziennego Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, gdzie przebywa obecnie 15 pacjentów, oraz oddziału Klinicznego VI Psychiatrii Młodzieży, który otacza opieką 22 osoby.  Średni czas hospitalizacji na oddziałach wynosi od 12 do 14 dni na Oddziale Dziennym Psychiatrii Dzieci i Młodzieży oraz 18 dni na Oddziale Klinicznym VI Psychiatrii Młodzieży.

Dary przekazaliśmy również dla pacjentów Oddziału Ogólnopsychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży działającego przy Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. dr J. Bednarza w Świeciu. Na oddziale przebywają dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat. Średni czas ich pobytu w szpitalu wynosi od 18 do 20 dni.

Podarki na Dzień Dziecka dotarły także do Całodobowego Młodzieżowego Oddziału Leczenia Uzależnień będącego częścią Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu. Na oddziale przebywa do 26 pacjentów, a okres terapii trwa do 6 miesięcy.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Paczki z darami dla dzieci i młodzieży przebywających na oddziałach psychiatrycznych, fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.plLiczba odwiedzin:

2,669,652