Gosia Bartosik. Małe manifesty online

Gosia Bartosik. Małe manifesty online

Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy ma propozycję dla osób lubiących rysować, a także tych, które chcą pierwszy raz stworzyć coś swojego, artystycznego… Oczywiście online, bezpiecznie. 

Projekt „małych manifestów” zmienił swoją konstrukcję z oczywistych względów. Pierwotny pomysł zbierania Waszych rysunkowych manifestów z przestrzeni Galerii Miejskiej bwa na Gdańskiej 3 i Gdańskiej 20 w Bydgoszczy umarł. Dlatego wraz z Galerią uruchamiamy ten projekt online. Wszechpanujący wirus nie zainfekował jeszcze cyberprzestrzeni, do której z projektem chciałabym się przenieść. I Was tam zapraszam. Bez ograniczenia do fizyczności, do miejsc tu w galeriach, bez ograniczenia tylko do Bydgoszczy.
To jest czas szczególny, nie tylko z racji konieczności pozostania w domach, możliwości nadrobienia wielu zaległości. … Być może w obliczu takiej sytuacji warto zastanowić się, co dalej? robić? jak być? co będzie?
W czasie wolnym, którego teraz każdy z nas ma więcej i niespodziewanie, spróbujcie rysować. Rysowanie sprawia, że w mózgu uruchamiają się miejsca rzadko używane, wspomagające myślenie, przyjemność, trenujące intelektualnie i z wyobraźnią pozwalające przetrawić pandemiczny czas, cisze i puste ulice.
Narysujcie mi coś do małych manifestów, bo teraz mamy czas do wymyślenia, jak przyszłość może lub też jak powinna wyglądać, z waszym, naszym, widzialnym głosem i wspólnym kształtowaniem. Z tych rysunków później zrobię film, z Waszym współudziałem. Będzie w internecie, jak wszystkie (w najbliższym czasie) inne artystyczno-kulturalne bycia.

GOSIA BARTOSIK

Zapraszamy do rysowania! Kiedy już się narysujesz, zrób zdjęcie swojego rysunku i prześlij je na adres: malemanifesty@gmail.com

#zostanwdomu i zostań częścią projektu „małych manifestów online”

Projekt Gosi Bartosik „Rysunek jako ruch oporu” został wybrany do realizacji w ramach Programu Rezydencji Artystycznych 2020 Galerii Miejskiej bwa.

Informacja na stronie Galerii Miejskiej bwa

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,263,778