Google wspiera uczących zdalnie nauczycieli

Uczennica korzysta z tabletu, Canva

Google wspiera uczących zdalnie nauczycieli

Firma Google postanowiła wesprzeć dyrektorów szkół i nauczycieli, którzy – ze względu na panującą epidemię koronawirusa – muszą nauczać zdalnie. Aby ułatwić dyrektorom placówek oświatowych, nauczycielom i wykładowcom akademickim korzystanie z narzędzi G Suite, proponuje udział w webinariach, odbywających się codziennie – od poniedziałku do piątku – o 14.00 i 17.00 na kanale Internetowe Rewolucje na YouTube. Nauczyciele mogą także zapisać się na bezpłatne konsultacje indywidualne, w czasie których będą mogli dowiedzieć się więcej na temat funkcjonalności Classroom, Kalendarza Google i narzędzi do wideokonferencji Hangouts Meet.

Na stronie Google Internetowe Rewolucje dla edukacji firma zamieściła również filmy instruktażowe dla dyrektorów i administratorów IT, pokazujące, jak uruchomić G Suite w szkole. Dyrektorzy i administratorzy IT mogą też uczestniczyć w webinarach, skorzystać z bezpłatnej konsultacji indywidualnej lub po prostu napisać na adres pomocdlaedukacji@internetowerewolucje.pl z prośbą o wsparcie.

Google podpowiada również nauczycielom i dyrektorom, w jaki sposób szybko zebrać zgody od rodziców uczniów na korzystanie z platformy G Suite. Proponuje wykorzystanie bezpłatnej oferty dla szkół na platformie Autenti, która umożliwia szybkie i łatwe podpisanie dokumentów elektronicznie za pomocą smartfona, tabletu lub laptopa.

Oprac. Anna Siemińska

Fot. Canva

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,844,987