Gmina Brześć Kujawski i LPP wspierają ósmoklasistów

Gmina Brześć Kujawski i LPP wspierają ósmoklasistów

Brześć Kujawski logo

Gmina Brześć Kujawski przy współpracy z partnerem – firmą LPP, uruchamia dodatkowe, bezpłatne zajęcia z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego dla uczniów, którzy w tym roku zdają egzaminy ósmoklasisty. Zajęcia rozpoczną się w marcu i potrwają do 21 maja br.

Lekcje z języka polskiego i matematyki będą odbywać się w formie stacjonarnej, w soboty, w siedzibie Brzeskiego Centrum Kultury i Historii „Wahadło”. Zajęcia w małych grupach poprowadzą nauczyciele z długoletnim doświadczeniem. Chęć udziału w kursie zgłosiło 60 dzieci ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy. Każde z nich będzie uczestniczyć w 10 spotkaniach, w wymiarze 2 godzin lekcyjnych (z przerwą). Kurs pozwoli utrwalić umiejętność rozwiązywania testów, jak również podpowie jak podejść do zadań otwartych czy zamkniętych.

Społeczność gminy Brześć Kujawski jest dla nas bardzo ważna, a wspieranie najmłodszych mieszkańców to istotna część, prowadzonych przez LPP we współpracy z władzami gminy, działań społecznych. Szczególnie teraz, gdy szkoły, uczniowie i ich rodzice mierzą się z trudnościami nauki zdalnej, ta pomoc jest naszym zdaniem bardzo potrzebna. Jesteśmy przekonani, że praktyczne zajęcia z rozwiązywania testów pod okiem doświadczonych pedagogów, pozwolą ósmoklasistom z większym spokojem i pewnością siebie zmierzyć się z egzaminami i osiągnąć wymarzone wyniki. Trzymamy kciuki – podkreśla Jacek Kujawa, wiceprezes LPP.

Dbamy i wspieramy uczniów, których już w maju czekają trudne egzaminy ósmoklasisty. Chcemy, aby podczas dodatkowych zajęć uczniowie utrwalili i rozszerzyli zdobytą wiedzę, co ma pomóc w osiągnięciu bardzo dobrych wyników. Bardzo dziękuję firmie LPP za wsparcie i współprace w realizacji tego ważnego projektu edukacyjnego – mówi burmistrz Tomasz Chymkowski.

Zajęcia z języka angielskiego są rozszerzeniem realizowanego od 2018 roku projektu „Angielski z LPP”. Z początkiem lutego do listy dotychczasowych uczestników kursu zaproszeni zostali uczniowie klas ósmych.

W tych ostatnich miesiącach przed egzaminami, chcemy wesprzeć ich proponując zajęcia języka angielskiego, które będą dla nich dodatkowym treningiem. Uczniowie będą mieli możliwość ćwiczyć wszystkie umiejętności sprawdzane na egzaminie oraz powtarzać słownictwo. Mamy nadzieję, że każda dodatkowa godzina angielskiego przyczyni się do podwyższenia poziomu wyników, a to będzie powodem satysfakcji uczniów i ich rodziców – mówi Joanna Wiewiórska z prowadzącej zajęcia szkoły językowej Oxford School.

 

Źródło: brzesckujawski.pl

 

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,737,163