Gala podsumowująca etap rejonowy VIII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach

Uczennica M. Wadach - I miejsce (Komisja nr 1)

10 Mar Gala podsumowująca etap rejonowy VIII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach

W czwartek 5 marca 2020 roku o godzinie 11.00 odbyła się w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 9 uroczysta gala podsumowująca etap rejonowy VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego  o Wielkich Polakach. Temat tegorocznych zmagań to św. Jan Paweł II na tle historii Polski w XX i XXI wieku.

W gali wzięli udział uczniowie szkół podstawowych  z rejonu bydgoskiego oraz inowrocławskiego, którzy uzyskali najlepsze wyniki i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Na uroczystość przybyli razem z nauczycielami, dyrektorami szkół  i rodzicami.

Galę otworzyły Ilona Zduńczuk – przewodnicząca rejonu 1 oraz Iwona Rostankowska – przewodnicząca rejonu 6. Zaproszonych gości przywitała dr Violetta Panfil-Smolińska, wicedyrektor  Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli  w Bydgoszczy, która pogratulowała uczniom, nauczycielom i rodzicom sukcesu. Zwróciła też uwagę na szczególne wartości promowane w czasie tego konkursu.

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy reprezentowała Jolanta Metkowska – dyrektor Wydziału Edukacji Ponadpodstawowej, Specjalnej i Placówek Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, a Prezydenta Miasta Bydgoszczy  – Marlena Richert  z Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta  Bydgoszczy.

Głos zabrał też ks. Józef Ślusarczyk – dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku. Słowa wsparcia do młodzieży skierował też w imieniu dr. Pawła Nowogórskiego, inicjatora konkursu w województwie kujawsko-pomorskim. Specjalne podziękowania usłyszeli dyrektorzy szkół, który byli współorganizatorami konkursu: Beata Mendry – dyrektor Zespołu Szkół nr 19 im. Synów Pułku w Bydgoszczy oraz Rafał Pierzchalski – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Wilkońskiego.

Laureaci i finaliści etapu rejonowego konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz  ks.  Józefa Ślusarczyka z CEM w Górsku.

Zdobywcy I miejsca otrzymali rowery ufundowane przez Rafała Bruskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy (rejon 1) oraz Zarząd Regionu Bydgoskiego  NSZZ Solidarność (rejon 6). Kaski rowerowe ufundował ks. Józef Ślusarczyk.

Uroczystość uświetnił występ słowno-muzyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie pod opieką Renaty Szczepaniak, nauczycielki religii.  Wszyscy słuchacze  ze wzruszeniem odbyli podróż w czasie śladami św. Jana Pawła II.

Po zakończeniu części oficjalnej licznie zgromadzeni uczestnicy i goście prowadzili długie rozmowy, nie stroniąc od smacznego poczęstunku.

Oto zwycięzcy etapu rejonowego VIII edycji konkursu:

Rejon nr 1

I miejsce – Martyna Wadach z Zespołu Szkół Katolickich. Pomnik Jana Pawła II / opiekun Arleta Dziewiątkowska

II miejsce – Helena Mizera z Zespołu Szkół Katolickich. Pomnik Jana Pawła II / opiekun Arleta Dziewiątkowska

III miejsce – Szymon Wiese ze Szkoły Podstawowej w Sypniewie / opiekun Lucyna Zająkała

 

Rejon nr 6

I miejsce –  Martyna Szot z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dąbrowie Biskupiej / opiekun Anna Kłos

II miejsce – Daria Czyrzniak  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dąbrowie Biskupiej / opiekun Krzysztof Walczak

III miejsce – Zuzanna Żarnowska  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dąbrowie Biskupiej / opiekun Krzysztof Walczak.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 26 marca 2020 roku o godz. 12.00 w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Szczególne podziękowania za trud włożony w przygotowanie zawodników  do konkursu składamy nauczycielom – opiekunom uczniów.

Iwona Rostankowska i Ilona Zduńczuk

Zdjęcie gł.: Uczennica M. Wadach – I miejsce (komisja nr 1)

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,460,595