Fundacja Szkoła z Klasą poleca

Fundacja Szkoła z Klasą poleca

Drogie Nauczycielki, drodzy Nauczyciele, od ponad miesiąca pracujemy w domu. Dla wielu z nas “zamknięcie” oznaczało nie tylko całkowitą zmianą sposobu pracy, ale przede wszystkim rewolucję w życiu prywatnym. W tym czasie, zmuszeni sytuacją, wymyślamy, wdrażamy i nieustannie próbujemy nowych rozwiązań. Następnie weryfikujemy ich przydatność, wprowadzamy poprawki i otrzymujemy nowe, lepsze efekty.

O kreatywnym wykorzystaniu metody design thinking i jej systematycznym stosowaniu piszą Alicja Pacewicz i Marta Puciłowska. PRZECZYTAJ: “JAK WYKORZYSTAĆ DESIGN THINKING W ZDALNYM NAUCZANIU?”

Jeśli działacie, albo chcecie zacząć działać metodą projektową, polecamy Wam webinar Projekt edukacyjny zdalnie. Naszymi gośćmi były dr Barbara Ostrowska – psycholożka i nauczycielka w Międzynarodowym Liceum Ogólnokształcącym Paderewski w Lublinie oraz Anna Wójcik Jachowicz polonistka, trenerka, tutorka, która zrealizowała wiele międzyprzedmiotowych projektów edukacyjnych, wykorzystując technologię i “nowe media”.

Podczas spotkania ekspertki opowiadały, jak spojrzeć na projekt edukacyjny w czasie zdalnego nauczania i jak sprawić, aby jego realizacja była nową przestrzenią do pracy i rozwoju, a nie dodatkowym obciążeniem. Dzieliły się swoim bogatym doświadczeniem, proponowały, jak motywować uczniów do działania, oraz z jakich metod i narzędzi korzystać.

Praca Zdalna

W bibliotece materiałów, na stronie Fundacji Szkoła z Klasą, powstała nowa zakładka “praca zdalna”, aby ułatwić nauczycielom szybkie znalezienie scenariusza, narzędzi, karty pracy czy publikacji możliwych do wykorzystania w edukacji online.

Zapraszamy do korzystania z materiałów, które znaleźć można na:

Więcej informacji: https://szkolazklasa20.pl/

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6666347