Fundacja Fotografistka zaprasza na „Migrację lasu”

Fundacja Fotografistka zaprasza na „Migrację lasu”

We wtorek, 29 czerwca w Galerii Fotografistka (dawniej Farbiarnia) w Bydgoszczy odbędzie się wystawa „Migracja lasu” Patryka Chinca. Ekspozycja jest częścią projektu „F-torki”. Wstęp jest wolny.

Wystawa prezentuje zatrzymane w kadrze elementy lasu, które w wyniku postępujących zmian znikają ze znanego nam krajobrazu. Artysta podejmuje temat nie w konwencji fotografii dokumentalnej, a w polemice z klasycznym gatunkiem martwej natury. Budując formę estetyzuje i minimalizuje, bazując na leśnych znaleziskach, które łączy ze sobą w unikatowy sposób.

Niezmienność lasów i gatunków go tworzących, pod wpływem globalnego ocieplenia ulega zmianie. Naukowcy mówią o zjawisku migracji, czyli przemieszczaniu się pojedynczych gatunków drzew. Lasy iglaste, czyli bory, ustępują gatunkom liściastym jak dęby, buki i jawory. W konsekwencji krajobraz, który był utrwalany przez pokolenia artystów naszego regionu, między innymi przez Leona Wyczółkowskiego, ulegnie przeobrażeniu.
Kuratorką wystawy jest Katarzyna Gębarowska.
Ekspozycję będzie można oglądać do 3 września 2021 r.

Patryk Chenc to absolwent fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Fotograf, realizator video i video-art współpracujący z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Vintage Photo Festivalem, grupą teatru tańca współczesnego Hertz House. Portrecista i twórca fotografii produktowej. Skupia się na związku człowieka z naturą. Cechuje go minimalizm. Stypendysta Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Zadanie współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz w ramach projektu „F-torki”.

Zwiedzanie wystawy przy zachowaniu reżimu sanitarnego:
– obowiązek zasłaniania ust i nosa;
– zachowanie dystansu.

 

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

28 czerwca 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,055,345