FireW@lly – bezpieczna fabularna gra przygodowo-edukacyjna dla dzieci

Na tle wieżowców, na kuli ziemskiej siedzą kolorowe, uśmiechnięte zwierzęta w ubrankach, którym przyglądają się niezadowolone stworki, wyłaniające się z tumanów kurzu

FireW@lly – bezpieczna fabularna gra przygodowo-edukacyjna dla dzieci

Państwowy Instytut Badawczy NASK opublikował grę FireW@lly. To bezpłatna, w pełni bezpieczna, fabularna gra przygodowo-edukacyjna dla dzieci, która jest jednocześnie kursem bezpiecznego korzystania z sieci.

Na tropie cyberzagrożeń

Fabuła gry FireW@lly koncentruje się na rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez jej bohaterów, czyli mieszkańców cyfrowej metropolii. Poszczególne rozdziały gry dotyczą różnych zagadnień związanych z cyberbezpieczeństwem – ochrony danych osobowych, haseł dostępu, szkodliwych treści czy fake newsów.

Gracz wciela się w jednego z głównych bohaterów – W@lly’ego lub W@llię. Staje się częścią cyfrowej metropolii, w której programy i aplikacje tworzą tętniącą życiem społeczność, zamieszkującą przestrzeń… twardego dysku. Celem i misją jest pomaganie innym w sytuacji zagrożenia i zapobieganie niebezpieczeństwom, które czyhają na mieszkańców miasta. Graczom w zadaniach towarzyszy wierny, wszechwiedzący kompan – komputer podręczny o imieniu Omni.

Gra składa się z 37 misji, a także atrakcyjnych dodatków w postaci wielu minigier i quizów tematycznych, które pozwalają sprawdzić i utrwalić zdobytą wiedzę. Za wykonane zadania gracz otrzymuje nagrody w postaci RAM-ów – specjalnej waluty, którą może przeznaczyć na zakup dodatkowych pomocy dla swojej postaci i kompletowanie jej ekwipunku.

Gra powstała w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, realizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Państwowy Instytut Badawczy NASK i Centrum Nauki Kopernik.

Więcej informacji o grze oraz możliwość jej pobrania przejdź na stronę NASK 

Fot. i źródło: NASK

10 marca 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6665340