Finał konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym

Laureaci ubiegłorocznego, XIV Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, fot. Łukasz Piecyk

Finał konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym

Zespół z II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu zwyciężył w XV Regionalnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Finał odbył się dziś (28 marca) w Urzędzie Marszałkowskim. O zwycięstwo walczyło dziesięć zespołów trzyosobowych z siedmiu szkół z naszego województwa. W ceremonii wręczenia nagród uczestniczyli między innymi przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober i radny województwa Jacek Gajewski.

Konkurs to wspólna inicjatywa Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz rektorów trzech publicznych uczelni naszego regionu: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku.

Zgodnie z regulaminem konkursu w finale ustnym uczestniczyło sześć zespołów, które uzyskały najwyższy łączny wynik za test i przesłane wcześniej prezentacje oraz instrukcje projektu. Po części pisemnej, zespoły laureatów przystąpiły do części ustnej. Czas przedstawiania prezentacji dla każdego z zespołów wynosił maksymalnie 12 minut. W ciągu kolejnych 5 minut uczestnicy odpowiadali na pytania członków jury dotyczące prezentowanego projektu. Suma punktów z testu oraz ocen jurorów z części ustnej pozwoliła wyłonić trzy zwycięskie zespoły, które otrzymały nagrody finansowe.

Wyniki:

  • I miejsce: II Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu – zespół w składzie: Mateusz Łopaciński, Jan Stachowiak, Filip Marcin Wiśniewski,
  • II miejsce: II Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu – zespół w składzie: Patryk Burak, Karolina Kozina, Michał Sobczak,
  • III miejsce: Liceum Akademickie w Toruniu – zespól w składzie: Jakub Kwiatkowski, Maciej Piekarski, Nataniel Żochowski.

W Wojewódzkim Komitecie Organizacyjnym konkursu oprócz radnych Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego zasiadają przedstawiciele: Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz trzech publicznych szkół wyższych działających na terenie województwa: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku.

Lista uczestników

Test konkursowy

Czytaj także:

Kancelaria Sejmiku oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Laureaci ubiegłorocznego, XIV Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, fot. Łukasz Piecyk

Źródło: www.kujawko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,150,380