Filozofia dla dzieci: Czas

Filozofia dla dzieci: Czas

Dwór Artusa - logo

W trakcie pierwszego spotkania – w ramach artusowego cyklu dla najmłodszych Filozofia dla dzieci – wspólnie pomyślimy nad tym, co to jest CZAS!

Nad tym czym jest filozofowie, zastanawiali się od starożytności. Chociaż codziennie mamy z nim do czynienia, wspominając, planując i doświadczając tego, co jest teraz, trudno jest wytłumaczyć jego naturę. Czas płynie, ucieka, biegnie i mija. Filozofowie pytali nawet, czy to co składa się z tego, co było i już tego nie ma oraz z tego, co dopiero będzie i jeszcze tego nie ma może w ogóle istnieć.

Wspólnie z Waszymi pociechami będziemy w przelatanej zabawami rozmowie, zastanawiać się nad pojęciem CZASU. Opowiemy sobie o tym, jak myśleli o nim mędrcy i jak my doświadczamy go na co dzień. Może razem uda nam się wreszcie złapać CZAS i nazwać jego zmienną naturę. Nie trzeba brać ze sobą zegarków!

Więcej informacji o spotkaniach w ramach cyklu Filozofia dla dzieci -> TUTAJ!

Zajęcia poprowadzi Malina Barcikowska – absolwentka filozofii, animatorka kultury. Czynnie zajmuje się popularyzacją filozofii wśród dzieci i młodzieży. Członkini Polskiego Towarzystwa Filozoficznego.

Zajęcia dzieci od 6 do 10 r.ż.

Liczba miejsc ograniczona

Pierwsze spotkanie 26 września 2021 roku, godz. 11:00
Czas trwania zajęć – 1h

Koszt jednego spotkania – 15 zł/dziecko
W ramach zakupionego biletu dziecko może przyjść z jednym opiekunem

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Kiedy: 26.09.2021 (niedziela), godz. 11:00
Gdzie: Piwnice Kultury

Bilety: 15 zł / normalny
Zakup biletów na stronie Dworu Artusa – TUTAJ

10 września 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,738,889