Filmowy tydzień w MCK-u

Filmowy tydzień w MCK-u

Bydgoszcz logoPrzed nami bardzo filmowy tydzień w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Zdominuje go przede wszystkim Kino Smarzowskiego, ale to nie jedyne filmy, jakie zobaczymy. Finał tygodnia zakończy się spotkaniem z twórcami najnowszej produkcji kręconej m.in. w Bydgoszczy i Ostromecku oraz koncertem Mikołaja Trzaski.

Od dziś (7.10) na ekranie kina Orzeł zobaczymy serię filmów Wojciecha Smarzowskiego w ramach cyklu Kino Smarzowskiego. Będą to kolejno: „Róża”, „Wołyń” oraz „Kler” i w niedzielę – „Wesele”. Do jutra możemy jeszcze obejrzeć inną nową polską produkcję opartą na faktach, którymi żyła cała Polska – „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. W piątek do repertuaru dołączy także najnowszy film Agnieszki Holland – „Szarlatan”, a także „Proces siódemki z Chicago” w reżyserii Aarona Sorkina. Cały repertuar znajdziecie TUTAJ.

Kino Smarzowskiego to wyjątkowy cykl filmów jego twórczości, zorganizowany z okazji przyjazdu reżysera do Bydgoszczy. Na seanse Kino Orzeł zaprasza codziennie o godz. 20:00. Bilety na każdy z nich kosztują jedyne 10 zł. Szczęśliwi posiadacze wejściówek odwiedzą kino także w niedzielę (11.10), w którą odbędzie się spotkanie z twórcami najnowszego filmu Trzaskowskiego. Poza samym reżyserem będą także aktorzy (Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Michalina Łabacz) oraz autor zdjęć do takich filmów jak „Bogowie” czy „Wołyń” – Piotr Sobociński jr. Po projekcji „Wesela” i spotkaniu autorskim odbędzie się koncert Mikołaja Trzaski i jego trio Shofar.

Uwaga!
Dobra informacja dla tych, którym nie udało się już zdobyć wejściówek, a mimo wszystko chcieliby być świadkami koncertu i spotkania z ekipą Smarzowskiego. Oba te wydarzenia będą transmitowane na żywo w formie streamingu online na fanpage’u MCK  i na kanale YouTube.

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6638486