Filmowe poniedziałki w Dworze Artusa

Filmowe poniedziałki w Dworze Artusa

Dwór Artusa - logoCentrum Kultury w Toruniu przedstawia ofertę edukacyjną na najbliższe poniedziałki. Dwór Artusa zaprasza na projekcje poprzedzone krótkim filmoznawczym komentarzem, w którym zawarte zostaną ciekawostki i anegdoty przybliżające produkcje filmowe.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem. Jednej osobie przysługują 2 wejściówki. Brak możliwości rezerwacji wejściówek. Pokaz  filmów o godz. 15:30 i 18.30.

14.01.2019 r. – Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

21.01.2019 r. – Jest rok 1984. Bohater filmu to 11-letni chłopiec, który mieszka na wschodnim wybrzeżu Nowej Zelandii i uwielbia Michaela Jacksona. Uwielbia też swojego ojca, który jest dla niego wspaniałym bohaterem, mimo że nie widział go całe dzieciństwo. Wraz z jego powrotem musi zmierzyć się z prawdą, pogodzić się z utratą ideału i znaleźć własną drogę ku dorosłości. Wejdzie w nią w rytm piosenek swojego idola. To pełna ciepła i wyrazistego humoru opowieść o dorastaniu. Film pobił rekordy frekwencji w kinach, zebrał świetne recenzje oraz otrzymał wiele nagród na prestiżowych festiwalach.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6666314