Filmowcy z regionu na start!

Filmowcy z regionu na start!

Tworzysz filmy, teledyski, animacje? A może eksperymentujesz z kamerą? Podziel się swoją twórczością z publicznością. Konkurs KATAR Film jest otwarty dla wszystkich filmowców z regionu!

WOAK czeka na Wasze zgłoszenia do 31 października. Wystarczy wejść na stronę, wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać swój film. Najlepsze realizacje zostaną pokazane na dużym ekranie podczas projekcji finałowych, a wcześniej – na YouTube, gdzie odbędzie się głosowanie na Nagrodę Publiczności (1000 zł).

Niezależnie od wyników preselekcji, każdy autor/autorka zgłaszający swój film jest zaproszony na bezpłatne warsztaty filmowe, które poprowadzi Marcin Sauter – fotograf, filmowiec, reżyser, scenarzysta i autor zdjęć ponad dwudziestu filmów dokumentalnych i fabularnych. Laureat kilkudziesięciu nagród na festiwalach filmowych na całym świecie, m.in. zdobywca głównej nagrody na International Documentary Filmfestival Amsterdam i Złotej Żaby na festiwalu Camerimage.

Możecie zgłaszać fabuły i dokumenty, animacje i filmy eksperymentalne. Organizatorzy nie stawiają ograniczeń formalnych ani w zakresie tematyki. Pamiętajcie jedynie, że Wasze filmy muszą trwać co najmniej 5 minut (animacje – co najmniej minutę). I nie mogą być dłuższe niż 60 minut. Zapoznajcie się też ze szczegółowymi wymaganiami technicznymi (kodeki, rozmiar obrazu itp.), które zostały opisane w regulaminie.

Wasze filmy oceni profesjonalne jury w składzie: Agnieszka Pisarek (współtwórczyni treści na kanale Sfilmowani, filmoznawczyni, krytyczka i edukatorka filmowa), dr Radosław Osiński (krytyk filmowy, filmoznawca, kurator Centrum Sztuki Filmowej w CSW Znaki Czasu w Toruniu) oraz wspomniany Marcin Sauter ( reżyser, scenarzysta i autor zdjęć). Jury przyzna nagrody o łącznej wartości 6000 zł. KATAR Film jest festiwalem, w którym na równi z nagrodami ważne jest spotkanie… Grono jurorskie na pewno odpowie na wszystkie pytania nurtujące autorów i widzów festiwalu.

Pamiętajcie, udział w festiwalu jest bezpłatny!

14 października 2022 r.

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,050,637