Festyn Kaszubsko-Pomorski

Festyn Kaszubsko-Pomorski

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logo

W sobotę, 8 października 2022 r. w godzinach 14.00-17.00 na terenie Muzeum Etnograficznego odbędzie się Festyn Kaszubsko-Pomorski. Wydarzenie będzie okazją do bliższego poznania kultury Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich i wspólnej zabawy w atmosferze rodzinnego pikniku. Wstęp jest bezpłatny.

Na scenie muzealnego amfiteatru wystąpią kaszubskie zespoły „Zgrywańce” z Kościerzyny i „Kaszuby z Wiela i Karsina”, a także Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Manowce, które zaprezentuje widowisko „W świecie słowiańskich ballad”. Artystycznym występom towarzyszyć będą stoiska i pokazy twórców ludowych, zabawy i konkursy z nagrodami oraz spacery muzeum szlakiem kaszubskich i borowiackich obiektów. Nie zabraknie okazji do skosztowania i zakupu kociewskich smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Topolanki” oraz Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły z Gruczna.

Organizatorami Festynu są Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie (Oddział Toruń) oraz Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu.

Wydarzenie towarzyszy obchodom 40-lecia toruńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

7 października 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,052,196