Ferie zimowe w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

dziewczynka maluje obraz, Diana_Lazartseva z Pixabay

Ferie zimowe w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Jak co roku Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza Dzieci i Młodzież na ferie zimowe z Galerią Dziecka. W siedzibie przy Rynku Nowomiejskim odbędzie się dwutygodniowy cykl warsztatów pod wspólną nazwą “W krainie śniegu i lodu”. Podczas zajęć odwiedzimy odległe mroźne tereny, poznamy zwyczaje mieszkańców Bieguna. Wykorzystując całą gamę technik plastycznych, stworzymy cudowne zimowe obrazy!

Filia Galerii przy ul. Kościuszki 41/47:

Przy komputerze

Podczas pierwszego tygodnia ferii odbędą się multimedialne warsztaty w pracowni komputerowej w Filii Galerii przy ul. Kościuszki 41/47. Zajęcia połączą w sobie działania fotograficzne z cyfrowym przetwarzaniem obrazu, a inspiracją do powstania zdjęć staną się znane dzieła sztuki. Powstałe przetworzenia w programach graficznych staną się swoistymi współczesnymi obrazami, które to uczestnicy zajęć będą mogli zabrać ze sobą.

Przy sztaludze

W drugim tygodniu ferii zimowych, przez trzy dni 24, 26 i 28.01.2022 r., młodzież w wieku od 13 lat będzie mogła skorzystać z zajęć z rysunku z obserwacji kluczowych dla całego procesu nauki rysowania. W ramach czterogodzinnych warsztatów przy sztaludze uczestnicy będą mieli szansę odkryć w sobie potencjał twórczych możliwości oraz poszerzyć swoje wiadomości dotyczące waloru, barwy, kompozycji i perspektywy. Przy pomocy trzech martwych natur młodzież zostanie wprowadzona w zagadnienia związane z rysunkiem z obserwacji. Krok po kroku dowie się, jak prawidłowo narysować martwą naturę, poznając różnorodne narzędzia rysunkowe oraz tajniki warsztatu artysty.

 

Zdjęcie gł.: Pixabay (Diana_Lazartseva)

14 stycznia 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,263,739