Ferie zimowe w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Ferie zimowe w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Ferie zimowe w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy 

12 stycznia w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy rozpoczną się ferie zimowe. Na czas zimowego wypoczynku w woj. kujawsko-pomorskim, centrum nauki przygotowało 6 specjalnych warsztatów, które będą odbywały się od wtorku do niedzieli.
Feryjną ofertę centrum nauki otwierają sobotnie zajęcia “Sztuka Aborygenów”. – Udamy się w podróż, aby poznać Aborygenów, którzy stworzyli najstarszą trwającą nieprzerwanie do dziś kulturę na naszej planecie. Kropkowanie jest najbardziej charakterystycznym elementem sztuki aborygeńskiej i właśnie jemu poświęciliśmy ten warsztat. Sama technika jest bardzo prosta, lecz daje naprawdę niesamowite efekty – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.
W niedziele Młyn Wiedzy zaprasza na zajęcia poświęcone węzłom, we wtorki uczestnicy odbędą podróż po najzimniejszych miejscach naszej planety. – Dowiemy się, jakie organizmy potrafią przeżyć w tak niesprzyjających warunkach, i co człowiekowi pozwala przetrwać arktyczne mrozy oraz ciemność polarnej nocy. Przyjrzymy się życiu Inuitów, odwiedzimy Polską Stację Antarktyczną, by na koniec podryfować z górą lodową po bezkresnym oceanie – mówi Centkowski.
W środy w centrum nauki będą odbywały się warsztaty “U u Ga Ga!, czyli poradnik młodego jaskiniowca”. Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się jakie zwierzęta żyły na Ziemi w epoce lodowcowej, z jakich materiałów nasi przodkowie wykonywali narzędzia i poznają drzewo rodowe naszego gatunku. W czwartki, wykorzystując różne formy plastyczne i techniczne uczestnicy warsztatu “Wszyscy na scenę” będą mogli poczuć się jak prawdziwi artyści, projektując, reżyserując i odgrywając swoją sztukę teatralną. – W trakcie piątkowych zajęć “W góry!” wspólnie z uczestnikami odbędziemy podróż po górskich zakamarkach, w których będzie można spotkać ciekawe organizmy, niezwykłe zjawiska krasowe oraz atmosferyczne – wyjaśnia rzecznik Młyna Wiedzy.
Warsztaty będą odbywały się od wtorku do piątku w godz. 9:00-10:00 i 11:00-12:00. W soboty i niedzielę Młyn Wiedzy zaprasza na zajęcia w godz. 11:00-12:00 i 13:00-14:00. Zwiedzanie wystaw będzie możliwe od wtorku do piątku w godz. 9:00-15:00 (bez tur), natomiast w soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00.
Opisy warsztatów można znaleźć na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
Bilety na zajęcia oraz zwiedzanie można kupić w kasie Centrum lub w elektronicznym systemie sprzedaży online.
Na początku roku taniej do Młyna Wiedzy 
Od 2 do 11 stycznia Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy wprowadza promocyjną cenę biletu (10 zł) na zwiedzanie interaktywnych wystaw. Do dyspozycji zwiedzających będą wszystkie ekspozycje, dostępne obecnie w centrum nauki. Po nowym roku będzie można skorzystać wyłącznie ze zwiedzania. – Dostępne będą również bilety rodzinne. Opiekunowie grup zorganizowanych dokonują zakupu biletów promocyjnych w zależności od wielkości grupy. Muszą również zakupić bilet dla siebie – mówi Marcin Centkowski.
Bilety można kupić w kasie Centrum lub w elektronicznym systemie sprzedaży online.
Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie