Ferie w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Ferie w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logo

Muzeum Etnograficzne w Toruniu przygotowało ciekawą ofertę na ferie zimowe zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.

 

Dla odbiorców indywidualnych:

Bajeczne czwartki, 30.01. i 6.02., czwartki, godz. 12.00
Spotkania z bajką ludową połączone z działaniami twórczymi dla dzieci w wieku 6-11 lat i ich opiekunów. Bilety: 5 zł /os., sprzedaż przed zajęciami.

Kociołek ze sztuką, 31.01. i 7.02, piątki, godz. 11.00-13.00
Warsztaty twórcze dla dzieci od lat 8. Zajęcia inspirowane muzyką i sztuką ludową to propozycja dla młodych odbiorców, którzy chcą aktywnie spędzić ferie zimowe i artystycznie poeksperymentować. Koszt udziału: 10 zł/2 h. Materiały do zajęć zapewnia organizator.

Sekretne życie muzeum 5.02., środa, godz. 12.00
Spacer po urodzinowej wystawie Muzeum, w trakcie którego – rozwiązując tajemnicze zadania – poznacie mniej oczywiste elementy muzealnej rzeczywistości. Na czym polegają badania terenowe? Jak przedmioty trafiają do muzeum? Gdzie i w jakich warunkach są przechowywane, kiedy stają się zabytkami? Kto i jak zajmuje się ich kondycją? Spotkania dla dzieci w wieku 6-11 lat i ich opiekunów. Bilety: 5 zł /os., sprzedaż przed spotkaniem.

 Dla grup zorganizowanych:

Urodziny Muzeum
Ile lat ma nasze Muzeum? Kto i po co je założył? Na czym polega jego wyjątkowość? W jaki sposób zwykłe przedmioty stają się zabytkami? Jak wygląda muzealny magazyn? Kim są muzealnicy i jakie są ich zadania? W trakcie wędrówki po labiryntach naszej nowej ekspozycji „Anatomia muzeum…”, uczestnicy odkryją tajniki muzealnego życia.

Gry i zabawy z izby i salonu
Uczestnicy poznają salonowe i wiejskie gry i zabawy naszych pradziadków.

Bilet: 5 zł/os. Jednorazowo grupa może liczyć do 25 os. Opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za przestrzeganie regulaminu zwiedzania wystaw i Parku Etnograficznego przez podopiecznych. Informacje i zapisy: Dział Edukacji, tel. 56 622 89 43.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,844,766