Fajansowe dziewczyny – czytanie performatywne. Festiwal Zapomnianych Kultur

Kobiety malują ręcznie fajansowe misy

Fajansowe dziewczyny – czytanie performatywne. Festiwal Zapomnianych Kultur

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza 16 września 2023 r. o godz. 18.00 na wydarzenie Fajansowe dziewczyny – czytanie performatywne. Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej WOAKu (ul. Kościuszki 75-77, 5. piętro), w ramach Festiwalu Zapomnianych Kultur.

Malarki, projektantki, sekretarki – pracę w Fabryce Fajansu wykonywały głównie kobiety. Przez kilka tygodniu WOAK zbierał i nagrywał ich opowieści, aby stworzyć z nich scenariusz teatralny.

Czytanie przybliży Wam to, jak wyglądała praca w Fabryce, jakie relacje łączyły jej pracowniczki. Organizatorzy opowiedzą o tym, z czym się mierzyły na co dzień – o rzeczach przyjemnych i nieprzyjemnych. O sytuacjach zabawnych i smutnych, Dotkniemy także tematu emocji, jakie towarzyszyły kobietom z związku z zamknięciem Fabryki w 1991 r.

Scenariusz zostanie odegrany przez Jolę Teskę – aktorkę Teatru Horzycy – a towarzyszyć jej będzie chór kobiet – aktorek-amatorek z Torunia i okolic.

Scenariusz: Iwona Konecka na podstawie opowieści malarek z włocławskiego Fajansu oraz ich bliskich
Reżyseria: Katarzyna Pągowska

Bilety: 10 zł do kupienia TUTAJ

Po czytaniu odbędzie się rozmowa z kobietami, które pracowały w Fabryce Fajansu.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6633314