Etnowyprawka Malucha: Tkaniny

Etnowyprawka Malucha: Tkaniny

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza w piątek 18 listopada o godz. 10:00 na zajęcia z cyklu „Etnowyprawka Malucha” adresowanego do małych dzieci (od 6 miesiąca do 3 roku życia) i ich opiekunów.

W listopadzie ruszymy tropem tkanin, poznamy ich faktury i kolory. Sprawdzimy, które z nich są lekkie, a które ciężkie, a także, czy prześwituje przez nie światło. Będzie czas na bujanie, zabawę „a kuku” i furkotanie kawałkami materiałów. Nie zabraknie elementów wokalnych. A wszystko to na pokonkursowej wystawie prezentującej prace z 20. Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Tkaniny Unikatowej przygotowaną przez Galerię Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, którą można właśnie teraz oglądać w Muzeum.

Prowadzenie: dr Olga Kwiatkowska. Zajęcia w niewielkich grupach, warto zabrać odzież dla dziecka i dorosłego na przebranie. Pawilon wystawowy. Bilety: 25 zł/1,5 godz. (dziecko + 1 opiekun). Zapisy od 8 do 16 listopada edukacja@etnomuzeum.pl (temat wiadomości: etnowyprawka) | Liczba miejsc ograniczona.

Kiedy: 18 listopada, piątek, godz. 10.00-12.00

14 listopada 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,052,143